-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

85-годишна кумановка со нож го нападнала нејзиниот син

Најчитани вести

Кумановец се здобил со повреди откако неговата 85-годишна мајка го нападнала со нож, но и самата кога била хоспитализирана ѝ биле констатирани телесни повреди.

– На 05.04.2021 во 16.52 часот во СВР Куманово, Н.С.(61) од Куманово пријавил дека во неговата семејна куќа на улица „Белановска“ со остар предмет бил нападнат од неговата мајка В.С.(85), информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Во Општа болница Куманово кај пријавителот Н.С. била констатирана телесна повреда, додека кај В.С. биле констатирани тешки телесни повреди. СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com