25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

84 годишник изгубил контриола врз мопедот и удрил во автомобил

Најчитани вести

На улицата „Билбин Камен“ во Битола, 84-годишниот З.К. изгубил контрола врз мопед и удрил во паркирано патничко возило „Мерцедес“.

„Во незгодата, З.К. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола“, информираат од МВР.

Увид извршила екипа на СВР Битола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com