2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

786 казни за брзо возење на територијата на цела држава

Најчитани вести

Казни за 786 возила на територијата на целата држава поради возење над дозволената брзина, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од нив, 85 возила се движеле со брзина над 50 километри на час, повеќе од дозволеното, а 24 возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови велат од МВР.

Од таму апелираат сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи со цел поголема безбедност на патот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com