27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

659 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 659 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести