-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

52 казни во Скопје за брзо возење

Најчитани вести

Вчера во Скопје, во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот полицијата изрече вкупно 185 мерки, меѓу кои 52 за возење повеќе од дозволената брзина, 15 за прекршоци што го чинат возачите на мотоцикли, како и 19 за возење без возачка дозвола.

Исто така, изречени се четири санкции за возење под дејство на алкохол, шест за користење мобилен телефон, четири за нерегистрирани возила, пет за недавање првенство на минување на пешаци, 52 санкции за непрописно паркирање.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат, а од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести