32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

50 Cent, купи цела продавница за играчки за неговото дете.

Најчитани вести

Реперот 50 Сент како божиќен подарок на својот син му купил цела продавница за играчки од каде малиот можел да си земе буквално што ќе посака.

Раперот, наводно, напишал чек на 100.000 американски долари за да му ја изнајми продавница Toys R Us на седумгодишниот син Сајр Џексон, за да му овозможат да биде сам во продавницата и да избере се што ќе посака.„Кога ја барав од тато цела продавница на „ Toys R Us “за Божиќ, не мислев дека тој навистина ќе го стори тоа.Ти благодарам , тате, ова е најдобриот Божик ” напишало детето на својот Инстаграм профил.

„Сајр беше шокиран. Тој ме праша – дали тоа значи дека можам сега да земам се што некогаш сум посакал ?” се пофали раперот .

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com