1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

50-годишна трудница роди здраво и живо бебе во Гинеколошката болница во Чаир

Најчитани вести

50-годишна трудница роди здраво и живо бебе во Гинеколошката болница во Чаир – „Мајка Тереза“, дознава ТВ24.

Имено, жената 27 години се борела стерилитет.

Од болницата велат дека целиот медицински тим од лекари – гинеколози и сестри, целата бременост успешно ја третирале, мајката и бебето се добри и деновиве треба да ја напуштат болницата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести