Home » 48 возачи во Скопје казнети за брзо возење

48 возачи во Скопје казнети за брзо возење

by Журнал.мк

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 71 казна, меѓу кои за возење над дозволената брзина 48 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, две санкции за возење под дејство на алкохол.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, информира МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за поголема безбедност во сообраќајот и за посигурни патишта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More