33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

4,7 и 4,4 степени – два земјотреси во рок од 11 минути со епицентар кај Мавровско езеро

Најчитани вести

Во рок од 11 минути два земјотреси со епицентар кај Мавровско езеро, со јачина од 4,7 степени по рихтер.

Првиот земјотрес регистриран во 22 часот и 17 минути со магнитуда од 4,60 степени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести