Home » 4,6 степени по Рихтер, силен земјотрес доцна вечерва со епицентар Албанија

4,6 степени по Рихтер, силен земјотрес доцна вечерва со епицентар Албанија

by Журнал

Силен земјотрес со јачина 4,6 степени доцна вечерва по полноќ е регистриран во Албанија.

Според првичните информации на ЕМСЦ кои се уште не се официјални и се обработуваат, земјотресот е регистиран во 00 часот и 17 минути и 51 секунда по локално време.

Епицентарот е на длабочина од 10 километри. Земјотресот е почувствуван и во делови од Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More