Home » 442 казни за брзо возење

442 казни за брзо возење

by Журнал.мк

Во текот на вчерашниот ден (30.10.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила што се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 442 возачи.

Од нив, 45 се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа 213 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 229 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More