4.8 C
Skopje
Tuesday, January 31, 2023

414 казни за брзо возење

Најчитани вести

Вчера полицијата санкционираше 414 возачи за брзо возење.

Од нив 15 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволената брзина, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа 260 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 154 надвор од населено место.

„Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта“, соопшти МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести