Home » 40 казни за брзо возење на подрачјето на Штип

40 казни за брзо возење на подрачјето на Штип

by Журнал.мк

Вчера на подрачјето на Штип била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. За време на контролата биле констатирани 40 прекршоци, од кои 33 надвор од населено место и 7 во населено место. Од нив 10 во Штип, 9 во Свети Николе, 8 во Кочани, 4 во Пробиштип, по 3 во Берово, во Виница и во Делчево. На сите возачи им биле изречени соодветни санкции.

Полицијата со апел до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за безбдност во сообраќајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More