25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

40 казни за брзо возење на подрачјето на Штип

Најчитани вести

Вчера на подрачјето на Штип била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. За време на контролата биле констатирани 40 прекршоци, од кои 33 надвор од населено место и 7 во населено место. Од нив 10 во Штип, 9 во Свети Николе, 8 во Кочани, 4 во Пробиштип, по 3 во Берово, во Виница и во Делчево. На сите возачи им биле изречени соодветни санкции.

Полицијата со апел до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за безбдност во сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com