9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

35 години оваа куќа ја чуваше поранешната сопруга на Доналд: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп! (ФОТО)

Најчитани вести

Достојна замена за Белата куќа

Мар-а-Лаго, луксузно одморалиште во Палм Бич, е новата резиденција на Доналд и Меланија Трамп, по Белата куќа.

Доналд Трамп го купи Мар-а-Лаго уште во 1985 година, па управата и ја довери на неговата тогашна сопруга Ивана.

Големиот имот од соседната земја сега има статус на приватен клуб, што ја ограничува должината на престојот на Трамп на 3 недели годишно.

„Нема документ или договор што му забранува на претседателот Трамп да го користи Мар-а-Лаго како резиденција“, рече портпаролот на деловната организација на Трамп.

Населбата во Палм Бич е револтирана од доаѓањето на семејството Трамп, и сите се надеваат дека нема да останат долго во споменатата резиденција.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести