9.8 C
Skopje
Monday, October 18, 2021

330 санкции за брзо возење, се возело и над 200 километри на час

Најчитани вести

Во акциските контроли на територијата на државата за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената вчера биле казнети 330 возачи.

Од нив, 33 возилa се движелe со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а четири возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 171 возач ја пречекориле брзината во населено место, а 159 надвор од населено место.

Од МВР најавија дека засилените контроли продолжуваат и во наредните денови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com