Home » 33 градинки и 68 училишта, отпочнати со реализација за само 100 дена од мандатот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

33 градинки и 68 училишта, отпочнати со реализација за само 100 дена од мандатот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

by Журнал.мк

33 градинки и 68 училишта, отпочнати со реализација за само 100 дена од мандатот на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Сите градинки во општина Аеродром добија фотоволтаични кровни конструкции, а со истиот систем се опремени и дел од основните училишта.

1090 е вкупниот број на проекти, кои ги отпочнаа, а дел од нив и целосно реализираа градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ.

Нема општина каде не се чувствува разликата. За 100 дена градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ имаат направено многу повеќе од нивните претходници од СДСМ за 3 години.

Во дваесетината општини каде градоначалниците се од СДСМ или ДУИ, нема отчет за сработеното, затоа што немаат проекти со кои што може да се пофалат.

Паниката во СДСМ е голема, затоа што градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ покажаа како се работи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More