Home » 32-годишник следел жена од Делчево, ѝ пишувал пораки со вулгарна и заканувачка содржина и телефонски ја вознемирувал

32-годишник следел жена од Делчево, ѝ пишувал пораки со вулгарна и заканувачка содржина и телефонски ја вознемирувал

by Журнал

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Н.И.(32) од с.Косевица, општина Македонска Kаменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“. На 15.01.2024 во Делчево, пријавениот следел жена од Делчево, додека на 30.12.2023 тој ѝ напишал порака на социјалните мрежи со вулгарна и заканувачка содржина и телефонски ја вознемирувал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More