2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

31 прекршок на забраната за движење, 516 санкции за неносење маска

Најчитани вести

Од 22.00 часот вчера вечер до 05.00 часот утрово констатирано е дека 31 лице не ја почитувало забраната за движење, информира МВР.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 516 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com