4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

302 возачи казнети за брзо возење на територијата на државата

Најчитани вести

Вчера биле казнети 302 возачи во зајакната акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената. Од нив, 12 возилa се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а шест возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 133 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 168 надвор од населено место.

Од МВР апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за побезбедни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com