Home » 30-годишна Македонка загина кај Солун, три сопатнички во автомобилот се повредени

30-годишна Македонка загина кај Солун, три сопатнички во автомобилот се повредени

by Журнал.мк

Триесетгодишна девојка од Македонија загина во сообраќајна несреќа во близина на Солун денеска, а три други девојки се повредени, известија грчките медиуми. Дел од македонските медиуми објавуваат дека станувало збор за битолчанки кои патувале за Солун.

Тие објавија видео снимка од автомобилот кој е во катастрофална состојба на следниот линк.

Несреќата се случила околу пладне, неколку километри по излезот Ниселио во правец на Солун. Се судриле неколку автомобили, има повеќе повредени лица и почината жена од Македонија.

Повредените биле пренесени во болница. Една од нив, 27 годишна жена во тешка состојба била веднаш земена за операција, а 25 годишна жена е надвор од животна опасност.

Повреден бил и 74 годишен маж кој го возел вториот автомобил што учествувал во судирот.

Дополнително, една жена била интубиирана од спасувачите на местото на несреќата и веднаш била префрлена во болница во Солун, бидејќи нејзината состојба била многу тешка.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More