9.8 C
Skopje
Monday, September 27, 2021

30.000 вакцини „Синовак“, донација од Турција пристигнаа во земјава

Најчитани вести

Денеска пристигнаа 30.000 вакцини „Синовак“ како донација од Турција, информира министерот за здравство, Венко Филипче.

„Уште еднаш сакам да изразам голема благодарност до Република Турција и претседателот Реџеп Таип Ердоган за поддршката, но пред се’, за експресната испорака на ветената количина која е многу значајна за нас“, вели министерот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com