Home » 30 години ЗАТВОР за еден од најпопуларните пејачи во светот! ОСУДЕН заради сексуално злоставување девојчиња

30 години ЗАТВОР за еден од најпопуларните пејачи во светот! ОСУДЕН заради сексуално злоставување девојчиња

by Журнал.мк

РНБ пејачот (55) е прогласен за виновен за сексуална трговија и рекетирање во која се вмешани жени, девојчиња и момчиња

Р. Кели, осрамотената рнб суперѕвезда, е осуден на 30 години затвор, месеци откако е осуден по сите девет точки против нео во случајот за сексуално злоставување. Судијката на Окружниот суд на САД, Ен Донели, ја изрече казната во судница во Бруклин, откако неколку жртви на Кели луто му се обратија на осудениот сексуален престапник на сослушувањето.

– Ме понижи, ме понижи и ми ја скрши душата, рекла една од жените.

Жртвата се присетила на инцидентот кога била принудена на орален секс со музичката ѕвезда во автомобил полн со негови пријатели.

– Се сеќаваш ли на тоа?! – рекла таа и додала: – Не ти беше гајле. Ги избегнував твоето име и твоите песни и се гушев од страв. Тоа што го направи остави трајна дамка во мојот живот.

Жртвата за момент престанала да зборува кога видела Кели како разговара со еден од своите адвокати и саркастично се извинила: – Извини, не сакам да ти го прекинувам разговорот.  Ти си насилник, бесрамен. Се надевам дека ќе одиш во затвор до крајот на животот. Жал ми е за тебе.

Кели (55) во септември беше осудена за рекетирање и кршење на законот на Ман, закон со кој се забранува превоз на луѓе преку државните граници „за каква било неморална цел“.

Казната беше повеќе од 25 години, што федералните обвинители ја побараа во писмото до Донели претходно овој месец. Во писмото и за време на судењето, обвинителите тврдеа дека Кели се потпирал на неговата слава, пари и популарност и на мрежата на луѓе кои го опкружувале за да ги изврши неговите злосторства.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More