-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

3ца починати и 9 нови случаи со ковид

Најчитани вести

Во последните 24 часа се направени 3.239 тестирања, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19 од:• Скопје и Кичево – по 3• Битола, Штип и Дебар – по 1.Регистрирани се 3 починати лица од: Две починати лица од Скопје (86г) и (70г) и едно починато лице од Тетово (65г).Регистрирани се 13 оздравени пациенти од:• Куманово – 4• Скопје – 3• Виница – 2• Прилеп, Тетово, Штип и Кичево – по 1.Досега во земјата се направени вкупно 867.233 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.663, бројката на оздравени пациенти е 149.946, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 233

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести