17.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

283 санкционирани возачи во Скопје, 95 за брзо возење

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.03.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно 283 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 95 санкции, 45 мерки за возење под дејство на алкохол, 41 санкција за возење без возачка дозвола.
Изречени се 15 мерки за користење мобилен телефон, 16 санкции за некористење сигурносен појас, 12 мерки за возач почетник, седум санкции за нерегистрирани возила, пет мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)…
Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com