9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

28 ГОДИНИ НЕ ГИ СЕЧЕЛА НОКТИТЕ, ЗАПИШАНА Е ВО КНИГАТА ЗА РЕКОРДИ: Сега ги продава, а сумата што ја бара ќе ве шокира!

Најчитани вести

Сопственичката на најдолгите нокти на Светот одлучи да ги продаде – но не по секоја цена …

Ајана Вилијамс од Хјустон веќе 28 години не ги сече ноктите, чија должина е 96 сантиметри. Нејзините нокти беа внесени во Гинисовата книга на рекорди во 2017 година како најдолги во Светот, а Ајана сега одлучи да ги исече и да ги продаде.

„Одлучив да ги продадам затоа што се разведов од сопругот пред шест години и тешко ми е да функционирам сега кога немам никој покрај мене да ми помогне“, признала таа.

Сепак, иако е решена да ги продаде своите нокти, Ајана нема да се раздели од нив, освен ако не ѝ биде понудена добра цена – а според неа тоа е околу 38.500 евра!

Се чини дека малку ги преценила ноктите, бидејќи најголемата понуда во моментот е околу 80 евра.

Ајана вели дека нема да ги исече ноктите додека не најде купувач, „кој може да ги залепи како вештачки нокти ако сака“.

Оваа жена призна дека не е лесно да се работи со толку долги нокти.

„Прво, кога почнаа да растат, забележав дека не можам да ги мијам садовите и дека сопругот мора да ми помага во домашните работи, но тоа беше мала цена.„ Моите деца и внуци многу ми помагаат “, рече таа.

Сепак, по скоро три децении таков живот, таа реши да се ослободи од ноктите.

“Едвај чекам да можам да правам работи без да размислувам дали ќе ми пречат ноктите. Ќе можам полесно да си играм со внуците, да влезам во автомобилот без размислување. Сè што правам сега, јас работам полека и едвај чекам да ги забрзам работите “.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести