-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

275 возачи казнети за брзо возење на територија на цела држава

Најчитани вести

Вчера Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што се санкционирани 275 возачи, информираа од министерството.

Од нив, осум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, најави министерството и апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести