16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

254 санкции за брзо возење

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден (20.9.2022) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила што се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 254 возачи.

Од нив, 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Притоа 138 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 116 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com