-6.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

25-годишен моторциклист тешко повреден во сообраќајка на патот Охрид-Ресен

Најчитани вести

Моторциклист е тешко повреден во сообраќајка. Според МВР сообраќајката се случила вчера во 11:10 часот на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај охридското село Опеница. Незгодата се случила помеѓу патнички автомобил форд мондео со охридски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(60) од Охрид и мотоцикл Априлија со прилепски регистарски ознаки, управуван од Г.Б.(25) од Прилеп.

Мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата „Св.Еразмо” во Охрид, додека Т.Т.(24) од Прилеп, сопатничка на мотоциклот, се здобила со телесни повреди.

Увид извршиле полициски екипи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com