Home » 23 возачи биле пијани, a 23 лица возеле без возачка дозвола

23 возачи биле пијани, a 23 лица возеле без возачка дозвола

by Журнал.мк

Сообраќајната полицијата вчера во Скопје изрече 155 казни, најмногу за брзо возење, но казнети се 23 лица кои возеле под дејство на алкохол, а 23 лица управувале со моторни возила без возачка дозвола.

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера н територија на град Скопје изречени се вкупно 155 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 34 санкции, 23 мерки за возење без возачка дозвола, 16 санкции за технички неисправни возила.

Изречени се 23 мерки за возење под дејство на алкохол, две санкции за зборување на мобилен телефон, шест мерки за некористење на сигурносен појас, 10 санкции за возач почетник, четири санкции за минување на затворен сигнал црвено светло.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредува МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More