3.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

23 годишна родилка во осми месец починала на гинекологија во Чаир, бебето спасено

Најчитани вести

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 07:00 часот во Гинекологија „Чаир“ so влошена здравствена состојба била донесена Н. М. (23) од Скопје, бремена во осми месец.

Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести