5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

23-годишна девојка тешко повредена откако возило удрило во неа во Тетово

Најчитани вести

Вчеравечер (15 август) околу 21 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Видоја Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко моторно возило „бмв“ со тетовски регистарски ознаки што го управувал М.П.(49) од тетовска Голема Речица удрило во 23-годишната Т.Р.(пешак) од тетовско Сараќино.

Во несреќата Т.Р. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, каде била пренесена за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата увид извршиле Јавен обвинител и екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com