10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

219 санкционирани возачи во Скопје, 18 за возење без возачка дозвола

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (15.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 219 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, 10 за непочитување на брзината на движење, 9 санкции за возење под дејство на алкохол, 8 за минување на затворен семафор (црвено светло), 10 мерки за нерегистрирани и технички неисправни возила, 18 за користење на мобилен телефон. Изречени се и 62 мерки за непрописно паркирани возила и 13 санкции за неносење заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести