14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

216 возачи казнети за брзо возење

Најчитани вести

По спроведената засилена акциска контрола на територијата на државата вчера биле казнети 216 возачи. Од нив 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило се движело со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Притоа, 114 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 102 надвор од населено место.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com