-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

21 лице ја прекршило забраната за движење, казни за 611 лица поради неносење маска

Најчитани вести

21 лице не ја почитувало забраната за движење во периодот од 22.00 часот на 31.03.2021 до 05.00 часот на 01.04.2021 година, информираат од министерството за внатрешни работи.

Од таму додават дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани биле 611 прекршоци за мерката за носење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел спречување на ширењето на Ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com