Daily Archives: 01/07/2019

Follow us...

2,564FansLike
137FollowersFollow
403FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Најнови Вести

Курти: „Мини-шенген“ e избрзана акција

Трипартитната средба на лидерите на земјите од Западен Балкан во Охрид, според лидерот на Движењето Самоопределување во Косово, Албин Курти, е избрзана....

Владата продолжува со поддршка на печатените медиуми: Издвоени 50 милиони денари

Владата на последната седница на предлог на министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, го донесе новиот текст на Програмата...

Пленковиќ: До крајот на мандатот на следната влада еврото ќе биде воведено во Хрватска

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека стратешка цел е до крајот на мандатот на следната влада земјата да ги исполни критериумите и...