Home » 198 сообраќајни прекршоци во Скопје, 61 за брзо возење

198 сообраќајни прекршоци во Скопје, 61 за брзо возење

by Журнал.мк

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 198 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 61 санкција, 18 санкции за возење без возачка дозвола, шест мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл. 

Изречени се девет мерки за користење мобилен телефон при возење, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, девет санкции за некористење сигурносен појас…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, соопштуваат од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More