17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

191 санкционирани возачи во Скопје, 62 за брзо возење

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (23.03.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 191 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 62 санкции, 13 санкции за возење без возачка дозвола, три санкции за некористење на сигурносен појас.

Изречени се шест мерки за користење мобилен телефон, две мерки за минување на затворен сигнал – црвено светло, осум санкции за нерегистрирани возила, шест мерки

Засилените акциски контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com