Home » 19-годишната ќерка на Бил Гејтс позира во костим за капење: „Не се срамам од своето тело“

19-годишната ќерка на Бил Гејтс позира во костим за капење: „Не се срамам од своето тело“

by Журнал.мк

Ќерката на Бил Гејтс, Фиби, испрати силна порака со фотографија во костим за капење.

„Не се срамам од своето тело, ниту се срамам да кажам дека ги тргнете вашите забрани од него. Секој човек заслужува пристап до сексуална и репродуктивна здравствена заштита. Во моментов Врховниот суд е подготвен да го укине уставното право на абортус Придружете ми се и на милиони други жени во нашата борба за ова основно човеково право“, рече Фиби.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More