Home » 180 сообраќајни прекршоци во Скопје, 25 за пребрзо возење, 19 возеле без возачка дозвола

180 сообраќајни прекршоци во Скопје, 25 за пребрзо возење, 19 возеле без возачка дозвола

by Журнал.мк

На територија на град Скопје вчера биле изречени вкупно 180 казни, меѓу кои за возење над дозволената брзина 25 санкции, 19 мерки за возење без возачка дозвола, а шест за користење на мобилен телефон.

Изречени биле и 30 мерки за прекршоци што ги направиле возачите на мотоцикли, 10 казни за прекршоци што ги чинат пешаците, 15 за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Засилените акциски контроли продолжуваат, најави МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за посигурни патишта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More