4.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

179 санкционирани возачи во Скопје

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 166 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 44 мерки за прекршоци што ги прават возачи на моторцикли, 16 мерки за возење без возачка дозвола, пет мерки за прекршоци што ги чинат пешаците.

Изречени се 16 мерки за возач почетник, 10 мерки за користење на мобилен телефон, девет санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло…

Засилените акциски контроли продолжуваат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести