10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

175 нови случаи, 7 починати и 365 оздравени од Ковид 19

Најчитани вести

Во последните 24 часа се направени 1.733 тестирања, а регистрирани се 175 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 90-Кавадарци 15-Тетово 11-Куманово 7-Охрид 6-Кратово 6-Дебар 5-Гостивар 4-Прилеп 4-Струмица 4-Ресен 4-Велес 3-Струга 3-Битола 2-Гевгелија 2-Виница 2-Штип 1-Берово 1-Кичево 1-Неготино 1-Делчево 1-Крушево 1-Свети Николе 1 Починати се 7 лица, 2 пациенти од Скопје (85 и 43г), и по еден од Охрид (83г), Штип (79г), Тетово (67г), Берово (80г) и Велес (74г).

Сите 7 пациенти се починати во болнички услови.

Регистрирани се 365 оздравени пациенти од:-Скопје 288-Велес 10-Прилеп 7-Куманово 7-Гостивар 7-Штип 7-Кочани 4-Гевгелија 3-Крива Паланка 3-Виница 3-Кратово 3-Кичево 3-Тетово 2-Дебар 2-Берово 2-Богданци 2-Пехчево 2-Охрид 1-Битола 1-Кавадарци 1-Ресен 1-Радовиш 1-Пробиштип 1-Крушево 1-Демир Хисар 1-Македонски Брод 1-Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 456.341 тестирања на Ковид -19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 92.693, бројката на оздравени пациенти е 81.681, на починати е 2.855, а бројот на активни случаи изнесува 8.157.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести