Home Шоубиз 15 Луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

15 Луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

by Lina Muslija

Домашните миленици имаат неверојатна моќ над нас. Тие можат да нè натераат да ги правиме најапсурдните работи без да трепнеме, од пеење смешно импровизирани песни на нашите мачки до танцувачки потези за да ги забавуваме нашите кучиња. Тие ја совладале уметноста да манипулираат со нас со нивната слаткост, а во оваа статија ќе ви покажеме 20 миленичиња кои знаат како да го добијат она што го сакаат.

1. „Не можев да одолеам, а да не ја споделам сликата од двете момчиња кои се сместени во катчето за мачки што го направив“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

2. „КОчето што требаше да го видам за празниците кај моите родители“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

3. „Ги земав моите миленичиња да погледнат наоколу бидејќи сакаат да разгледуваат низ продавниците“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

4. „Мојот сопруг: Таа спие! Јас сом ОК вечерам на подот“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

5. „Сус готвач“

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

6. „Да се ​​биде тастатура е напорна работа“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

7. „Џејкоб е среќен кога ќе ги украде корите за пица веднаш штом ќе има шанса“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

8. „Јас сум нивниот душек за спиење“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

9. „Таа ја подели питата со нашите други крзнени бебиња“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

10. „Го хранам мојот гаргојл геко со лажица“

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

11. „Мојата зграда има дива мачка на која сите помагаме да се храни. Мојот сосед и направи дом“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

12. „Конечно најдов кревет во кој ќе спие Лирој Џенкинс!

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

13. Однесете го вашето куче на работен ден.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

14. „Ја најде својата гумена цуцла што ја изгубила како кученце“.

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

15. „Порано мислев дека на мојата мачка едноставно и се допаѓа вкусот на мојот гел за коса. Но тогаш…”

15 луѓе кои докажуваат дека домашните миленици се исто како семејството

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More