4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

15 возачи поминаа на црвено светло во Скопје

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден сообраќајната полиција во Скопје казни 15 возачи кои поминале на црвено светло на семафорот. При запирањето на возила, откриени се 12 возачи кои немале возачка дозвола.

МВР информира дека на територија на град Скопје изречени се вкупно 156 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина седум санкции, четири мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, седум санкции за вградени неатестирани фолии (затемнети стакла)…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредуваат од МВР и апелираат да се почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Најнови вести