-0.2 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

149 сообраќајни санкции во Скопје, 50 за брзо возење

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.08.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 149 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 50 санкции, 18 за возење без возачка дозвола, пет за возење под дејство на алкохол.
Изречени се пет мерки за некористење сигурносен појас, пет за користење на мобилен телефон, шест за нерегистрирани возила.
Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com