Home » 147 санкционирани возачи во Скопје, 19 без возачка

147 санкционирани возачи во Скопје, 19 без возачка

by Журнал.мк

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (07.06.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 147 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, пет мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, девет санкции за користење мобилен телефон при возење.
Изречени се шест мерки за некористење сигурносен појас, пет санкции за непрописно престројување при возење…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More