Home Хроника 146 санкционирани возачи во Скопје, 49 за брзо возење

146 санкционирани возачи во Скопје, 49 за брзо возење

by admin

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.03.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.
На територија на град Скопје изречени се вкупно 146 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49 санкции, 18 санкции за возење под дејство на алкохол, девет мерки за возење без возачка дозвола.

Изречени се три мерки за користење мобилен телефон, четири санкции за технички неисправни и нерегистрирани возила, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), 38 за непрописно паркирање…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More