18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

132 санкционирани возачи во Скопје, 45 за брзо возење

Најчитани вести

По вчерашната акциска контрола на МВР, на територијата на град Скопје биле изречени вкупно 132 мерки, меѓу кои за возење над дозволената брзина 45 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за нерегистрирани возила.

Изречени биле пет мерки за користење мобилен телефон, шест санкции за возач почетник, пет мерки за возење под дејство на алкохол, 38 за непрописно паркирање.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови, најави МВР и апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com