Home » 131 сообраќајни прекршоци во Скопје, 36 под дејство на алкохол

131 сообраќајни прекршоци во Скопје, 36 под дејство на алкохол

by Журнал.мк

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.05.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 131 мерка, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 23 мерки за возење без возачка дозвола, 7 мерки за користење мобилен телефон.

Изречени се 11 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 36 санкции за возење под дејство на алкохол, три мерки за некористење на сигурносен, седум санкции за возач почетник.

Засилените акциски контроли продолжуваат.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More