6 C
Skopje
Sunday, May 9, 2021

13 загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

Најчитани вести

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 13 луѓе и над 70 се повредени.

Засега не се познати причините за трагедијата.

Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити секој ден.

Има 12 линии и 195 станици.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести